30-dniowe wyzwanie Agile - Code Sprinters

Trzydziestodniowe wyzwanie Agile

Wdrożenia Agile w organizacjach są pracochłonnym procesem głębokich zmian. Angażują menedżerów, zespoły, zewnętrznych konsultantów. Może więc można chociaż niewielkie kroki zrobić o własnych siłach?

Spróbujcie naszego trzydziestodniowego wyzwania Agile dla Scrum Masterów i liderów zmiany. Konstruując je, założyliśmy że 30 dni to akurat trzy dwutygodniowe Sprinty – czas w sam raz odpowiedni na dokonanie małych eksperymentów i wystarczający na obserwowanie pierwszych wyników. Dzień po dniu należy podjąć się jednego zadania – w obszarze komunikacji, wsparcia zmiany, a także zwykłych, dobrych międzyludzkich relacji.

To, co dziś prezentujemy, to efekt pracy zespołowej w Code Sprinters i podejścia “steal and tweak”, dobrze znanego praktykom Managementu 3.0 i badaczom złożoności (complexity thinkers). W luźnej biurowej rozmowie wspomniałem kiedyś o “wyzwaniu minimalisty”, znalezionej w internecie liście zadań, dzięki którym życie staje się łatwiejsze, a garderoba i mieszkanie pozbawione nadmiaru przedmiotów.

Podchwyciła to moja koleżanka Kinga Grabowska, inspirując mnie do napisania agile’owej wersji takiego wyzwania, po polsku i angielsku. Sama opracowała szatę graficzną i cztery formaty plakatu, dopilnowała druku i nieustannie wyciągała od nas wszystkich pomysły na poprawki. Skoro już o poprawkach mowa – Rafał Markowicz i Andy Brandt spojrzeli na moje pierwotne teksty krytycznym okiem, zmieniając lub ulepszając kilka wyzwań. Tak powstała wersja ostateczna, którą oddajemy Wam za darmo.

 

LinkedIn

SZKOLENIA ZWIĄZANE Z TEMATYKĄ ARTYKUŁU