Agile Coaching Academy - Code Sprinters - Agile Experts

Agile Coaching Academy

Agile Coach  

Dojrzały Scrum Master zdaje sobie sprawę, że jego praca nie polega na rysowaniu wykresu Burndown ani prowadzeniu spotkań. Po opanowaniu mechanicznego Scruma i wejściu na poziom mistrza w Profesjonalnym Scrumie, Agile Coaching jest kolejnym krokiem, naturalną drogą rozwoju dla praktyków. 

Agile Coaching Academy polecamy szczególnie osobom, które: 

– znają już Agile w ogólności i Scrum w szczególności – potrafią posługiwać się określonymi praktykami i technikami 

– chcą się rozwijać w kierunku wspierania innych – zespołów, menedżerów i Scrum Masterów – oraz wspierania procesów zmian (tzw. transformacji), 

– ich wcześniejsze doświadczenie wskazuje, że nie mieli doświadczenia i przygotowania związanego z psychologią grupy, coachingiem 

INTENSYWNE WARSZTATY 

Agile Coaching Academy to grupa ograniczona do kameralnego grona doświadczonych praktyków oraz dwóch trenerów PST i zaproszonych specjalistów. 

Warsztaty podzielone są na 3 zasadnicze części: 

I Zjazd 

Pierwszy zjazd to intensywne przygotowanie do pracy własnej między zjazdami w zakresie podstawowych założeń i technik profesjonalnego coachingu. Dwa dni poświęcone są nauce konkretnych technik. Podczas pierwszego Zjazdu poruszane są tematy takie jak: 

 • Kompetencje i zakres działań Agile Coacha 
 • Coaching – założenia, podejście, różnice w stosunku do innych metod pracy z ludźmi/grupami 
 • Mocne cele 
 • Prowadzenie rozmowy coachingowej – raport, słuchanie, podstawowe narzędzia lingwistyczne 
 • Struktura i prowadzenie sesji coachingowej 

Dużą część czasu wypełniają praktyczne ćwiczenia – uczestnicy w trójkach ćwiczą omawiane techniki. Na koniec I Zjazdu uczestnicy wiedzą jak poprowadzić krótką ale kompletną sesję coachingowąOgromną część pracy uczestnicy wykonują w trakcie trwania Zjazdu, a także bezpośrednio po jego zakończeniu, pracując już we własnych organizacjach. 

Praca pomiędzy zjazdami 

Każdy z uczestników pomiędzy zjazdami ma za zadanie przeprowadzić kilka kompletnych, realnych sesji coachingowych. Ma to na celu wypróbowanie nabytych umiejętności w rzeczywistej pracy, ugruntowanie ich poprzez ich używanie i przekonanie się o ich wartości (bo ta widoczna jest często dopiero po pewnym czasie).  

W przerwie pomiędzy zjazdami możliwa jest również organizacja godzinnego webinaru, podczas którego uczestnicy mogą skonsultować się z trenerami oraz innymi uczestnikami na temat problemów, które napotkali podczas stosowania technik lub podzielić się nowo zdobytymi doświadczeniami. 

 

II Zjazd 

Drugi Zjazd składa się z dwóch głównych części. 

Pierwsza część skupia się na rozwinięciu umiejętności i kompetencji coachingowych uczestników poprzez nie tylko przećwiczenie technik poznanych podczas I Zjazdu, ale również dyskusję na temat sesji przeprowadzonych w przerwie między Zjazdami. Drugim aspektem jest rozszerzenie technik coachingu indywidualnego na pracę z grupą, która pozwoli oddziaływać na zespoły. 

Druga część spotkania poświęcona jest tematowi transformacji Agile i sposobowi działania Agile Coacha w różnych sytuacjach. Praca opiera się na case-study konkretnej firmy i projektu, w który byli zaangażowani Agile Coachowie. Wzbogacony został on o dodatkowe elementy, które pozwolą na przećwiczenie określonych praktyk coachingowych na grupie ludzi. 

Zbudowana autentyczna sytuacja w zespole pozwoli wykorzystać schemat – przedstawienie sytuacji, dyskusja i przedstawienie propozycji działania.
 

Miesiąc po zakończeniu warsztatów odbywa się drugi webinar podczas, którego uczestnicy mogą przećwiczyć po raz kolejny poznane techniki oraz sytuacje z zespołów. 

Każda edycja Agile Coaching Academy to: 

 • dwa razy po dwa dni intensywnych zajęć z trenerami i zaproszonymi ekspertami – gośćmi, 
 • dwa razy po dwa dni pracy w grupie doświadczonych praktyków metod zwinnych, 
 • warsztatowa forma spotkania – niezbędna teoria poparta ćwiczeniami, 
 • możliwość ćwiczenia nowych umiejętności w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku, 
 • drukowane materiały, 
 • dyplom będący potwierdzeniem Twojego udziału w zdobywaniu wyższych kwalifikacji. 

Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymują dostęp do ekskluzywnej grupy on-line dla absolwentów Agile Coaching Academy, w ramach której dostępne będą: 

 • dodatkowe materiały – artykuły, filmy video, 
 • spotkania on-line – webinary i hangouty z zaproszonymi gośćmi, 
 • grupa dyskusyjna umożliwiająca uzyskanie wsparcia w problemach jakie napotkasz w swojej pracy, 
 • zniżki na konferencje i szkolenia dla Ciebie i Twojego zespołu, 
 • oferty pracy dla Agile Coachów, 

Szkolenie realizujemy we współpracy z Qagile, dzięki czemu jest ono prowadzone przez dwóch trenerów Professional Scrum Trainer, Krystiana Kaczora i Andy’ego Brandta. 

TRENER PROWADZĄCY SZKOLENIE

DATY NAJBLIŻSZYCH WARSZTATÓW AGILE COACHING ACADEMY

Daty najbliższych szkoleń podamy wkrótce.

CENY I WARUNKI 

Warsztaty to dwa zjazdy po dwa dni. 

Uczestnictwo w Akademii kosztuje 5200 zł netto za osobę i jest dostępne wyłącznie dla osób posiadających certyfikat Professional Scrum Master albo Certified Scrum Master lub co najmniej rok praktyki w roli Scrum Mastera lub równoważnej. 

Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT. 

Cena zawiera: 

 • 2 razy po 2 dni intensywnych warsztatów prowadzonych przez dwóch trenerów PST 
 • drukowane materiały szkoleniowe, 
 • lunch, kawę, herbatę, napoje i przekąski w ciągu każdego dnia warsztatów, 
 • dyplom uczestnictwa, 
 • bezterminowe uczestnictwo w specjalnej grupie on-line. 

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność kolejność odesłania formularzy.

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.

Aby zapisać się na szkolenie prosimy skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie rejestracji. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail szkolenia@codesprinters.pl lub telefonicznie +48 (12) 379 34 14.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy możecie zorganizować szkolenie w moim mieście?
Czy szkolenie może być dostosowane do potrzeb grupy?
W jakim języku są materiały szkoleniowe?

W PAKIECIE TANIEJ


ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE SZKOLENIA