Agile Testing - testowanie i jakość w Agile

Agile Testing – Testowanie i Jakość w Agile

ZNACZENIE JAKOŚCI

Jakość w Agile ma o wiele większe znaczenie niż mogłoby się wydawać. Bez zapewnienia wysokiej jakości procesów i stosowania dobrych praktyk developerskich nie może być przecież mowy o dostarczeniu działającego produktu. Jeśli jednak od samego początku trwania projektu zespół dbał o wysoką jakość, to zwinne podejście do wytwarzania oprogramowania z pewnością będzie efektywne i przyniesie dużo większe korzyści niż tradycyjne, „ciężkie” metodyki.

ZNACZENIE TESTERA W AGILE

Rola testera/QA w zwinnych metodykach zasadniczo różni się od roli testera w klasycznych, mocno sformalizowanych podejściach do procesu wytwarzania oprogramowania. Zapomnij o „przerzucaniu piłeczki” między developerami i testerami. Teraz wszyscy członkowie zespołu są wspólnie odpowiedzialni za produkt, co sprawia, że wyraźne podziały ról zacierają się na rzecz wskroś-funkcjonalności zespołu. Pomimo tego, doświadczony tester jest nieocenioną podporą całego procesu tworzenia produktu.

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI

Szkolenie, oprócz wiedzy teoretycznej, składa się z wielu praktycznych ćwiczeń, podczas których uczestnicy zrozumieją i przećwiczą w praktyce:

 • sposoby i wartość komunikacji z innymi członkami zespołów,
 • różnice w podejściu zwinnym i klasycznym do wytwarzania oprogramowania,
 • umiejętności wykrywania nieprawidłowości – i to nie tylko na etapie testowania,
 • różnice pomiędzy samoorganizacją a zarządzaniem bezpośrednim
 • wskroś-funkcjonalność zespołów

Najważniejszą cechą tych warsztatów jest to, że prawie każde omawiane teoretycznie zagadnienie poparte jest praktycznymi ćwiczeniami, obrazującymi wartość i mechanikę działania pewnych procesów, mających istotny wpływ na jakość wytwarzanych produktów.

PODSTAWOWE ZAŁOŻENIA SZKOLENIA AGILE TESTING:

Szkolenie Agile Testing – Testowanie i Jakość w Agile to dwa dni poświęcone na omówienie podstawowych pojęć związanych z najpopularniejszymi metodykami lekkimi, takimi jak Scrum, Kanaban, Lean Software Development i eXtreme Programming, ze szczególnym naciskiem na praktyki i procesy jakościowe wynikające ze stosowania powyższych metod, które pozwalają na elastyczne i szybkie budowanie produktów wysokiej jakości.

Szkolenie to zostało przygotowane przez testerów pracujących w zwinnych zespołach dla testerów, którzy dopiero mają pracować w zwinnych zespołach.

Warsztaty Agile Testing skierowane są do wszystkich tych, którzy ze względu na przemiany zachodzące w ich organizacjach muszą odnaleźć się w roli Testera w Agile. W efekcie uczestnicy warsztatów są przygotowywani do efektywnego pełnienia roli testera w zespole wskroś-funkcjonalnym.

Zagadnienia poruszane podczas szkolenia to między innymi:

 1. Metody tradycyjne.
  • Agile – wprowadzenie.
 2. Omówienie podstawowych rodzajów Agile:
  • Lean Software Development,
  • Kanban Software Development,
  • XP,
  • FDD,
  • DSDM.
 3. Scrum – wprowadzenie.
 4. Rola testera w Agile:
  • Test – Driven Development,
  • Behavior – Driven Development,
  • Narzędzia,
  • Tips & Tricks.
 5. Continous Integration.
 6. Podstawy dobrej komunikacji w zespole.
 7. Proces budowania produktu w Agile

Szkolenie skierowane jest głównie do Specjalistów i Inżynierów QA, Managerów, Testerów, Programistów oraz wszystkich, których praca jest związana pośrednio lub bezpośrednio z jakością i procesami wytwarzania oprogramowania.

Szkolenie prowadzone jest przez doświadczonych trenerów – praktyków: Krystiana Kaczora, Wiktora Żołnowskiego oraz Remigiusza Dudka.

TERMINY SZKOLEŃ

Wkrótce ogłosimy terminy kolejnych warsztatów w formie otwartej, szkolenia są też dostępne przez cały rok na zamówienie. Aby być na bieżąco z naszą ofertą zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku lub zapisania się na naszą listę mailingową.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w warsztatach skontaktuj się z nami.

KONTAKT I ZAPISY

Zapisu na wybrane szkolenie można dokonać poprzez formularz zapisowy , telefonicznie lub e-mailowo.

W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu:
adres e-mail: szkolenia@codesprinters.pl
tel: +48 (12) 379 34 14

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy możecie zorganizować szkolenie w moim mieście?
Czy szkolenie może być dostosowane do potrzeb grupy?
W jakim języku są materiały szkoleniowe?

W PAKIECIE TANIEJ


TRENERZY PROWADZĄCY SZKOLENIE


ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE SZKOLENIA