Warsztaty Automatyzacja Testów

Automatyzacja Testów Java

NAJWAŻNIEJSZE KORZYŚCI

Po trzech dniach pełnych praktycznych ćwiczeń wykonywanych pod okiem dwóch doświadczonych trenerów, uczestnicy warsztatów będą posiadali kompleksową wiedzę pozwalającą na samodzielne rozpoczęcie automatyzacji testów w swojej codziennej pracy.

Przekazujemy realne doświadczenie i uczymy samodzielnego rozwiązywania problemów.

Do najważniejszych korzyści płynących z wdrożenia automatyzacji testów według naszych standardów zaliczamy:

 • omówienie podczas szkolenia zaawansowanych zagadnień pozwalających na zapewnienie łatwej utrzymywalności testów automatycznych w dłuższej perspektywne czasowej,
 • długofalowe zmniejszenie kosztów utrzymania projektów dzięki odpowiedniemu zdefiniowaniu roli automatyzacji w procesie,
 • nauka korzystania z najważniejszych narzędzi w pracy testera i QA,
 • zbudowanie wśród testerów i innych członków organizacji świadomości pozwalającej na zapewnianie jakości oprogramowania a nie tylko jej weryfikowanie.

PROGRAM SZKOLENIA:

Warsztaty Automatyzacja Testów oferowane są w dwóch wersjach: JAVA lub .NET/C#.

Niektóre zagadnienia i narzędzia omawiane na szkoleniu:

 • Rola automatyzacji testów.
 • Podstawy programowania (tworzenie testów automatycznych).
 • Wstęp do Clean Code – tworzenie testów łatwych i tanich w utrzymaniu.
 • Automatyzacja testów na różnych poziomach aplikacji.
 • Wstęp do Acceptance Test-Driven Development.
 • Testy jednostkowe przy użyciu narzędzi JUnit lub FestAssert.
 • Testy funkcjonalne przy użyciu Selenium WebDriver,
 • Jak i dlaczego NIE używać Selenium IDE?
 • Selenium Grid Systemy kontroli wersji na przykładzie Git.
 • Budowanie szkieletu aplikacji i uruchamianie testów przy użyciu narzędzia Maven.
 • Continous Inegration przy użyciu narzędzia Jenkins lub TeamCity.
 • IDE Programistyczne (InteliJ, Eclipse).
 • Testowanie aplikacji z rodziny Web 2.0 (Ajax, JavaScript).
 • Data Driven Testing.
 • Page Object Pattern.
 • Efektywne utrzymywanie dużej ilości przypadków testowych.
 • Selenium Grid – równoległe uruchamianie testów.
 • Wstęp do Behavior Driven Development i Specification by Example

WYMAGANIA WOBEC UCZESTNIKÓW:

Warsztaty Automatyzacja Testów skierowane są do testerów chcących zdobyć i/lub poszerzyć swoją wiedzę z zakresu automatyzacji testów.

kodZe względu na praktyczny charakter szkolenia, aby wziąć w nim udział wymagana jest bardzo podstawowa umiejętność programowania w Javie.
By skutecznie opanować materiał prezentowany podczas warsztatów wystarczy przerobienie dowolnego, podstawowego kursu online dotyczącego programowania w ww. językach – w razie problemów ze znalezieniem odpowiedniego kursu, prosimy o kontakt. Doradzimy i pomożemy wybrać kurs odpowiedni do umiejętności uczestnika.

Podstawowy wstęp do automatyzacji testów można znaleźć na blogu jednego z naszych trenerów, Wiktora Żołnowskiego.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy szkolenie to oferowane jest w formie zamkniętej oraz jak wygląda to cenowo?
Oczywiście to szkolenie oferujemy również w formie zamkniętej, jako szkolenie dedykowane dla naszego klienta. W celu ustalenia cen dla Twojej organizacji skontaktuj się z nami. Ceny szkoleń zamkniętych zwłaszcza dla większych grup są znacznie bardziej atrakcyjne niż w przypadku szkoleń publicznych.
Czy możliwa jest modyfikacja programu szkolenia i dostosowanie go do naszych potrzeb?
Tak! Code Sprinters specjalizuje się w szkoleniach szytych na miarę. W przypadku tego szkolenia również istniej możliwość modyfikacji programu i dopasowania go do potrzeb uczestników. Zawsze przed szkoleniem zamkniętym kontaktujemy się z klientem by ustalić szczegóły takich modyfikacji.
Czy podczas szkolenia możemy testować nasze aplikacje?
W niektórych przypadkach możliwe jest opracowanie programu szkolenia w taki sposób, by wszystkie przykłady i ćwiczenia przeprowadzić na aplikacjach klienta. Potrzebujemy jedynie wcześniej uzyskać dostęp do takich aplikacji oraz uzgodnić szczegóły. Zaletą takiego podejścia jest to, że po trzech dniach warsztatów uczestnicy oprócz kompleksowej wiedzy będą mieli również gotowy framework do testów automatycznych ich prawdziwego produktu.
Czy uczestnicy szkolenia muszą umieć programować by uczestniczyć w szkoleniu?
Nie, uczestnicy szkoleń nie muszą w ogóle umieć programować, szkolenie jest od podstaw, a dzięki temu, że zawsze prowadzą je dwaj doświadczeni trenerzy możemy poświęcić uwagę każdemu uczestnikowi z osobna. Automatyzacja testów nie jest tak trudna jak by się mogło wydawać, a dzięki naszemu doświadczeniu w nauczaniu dorosłych, oraz stosowaniu metod przyspieszonego uczenia każdy uczestnik podczas szkolenia zdobędzie wiedzę potrzebną do tego by samodzielnie programować testy automatyczne. Zachęcamy jednak do samodzielnego przerobienia dowolnego kursu programowania w wybranej technologii przed szkoleniem. W razie pytań służymy pomocą i jesteśmy w stanie polecić świetne opracowania w zupełności wystarczające do tego, by z tego szkolenia czerpać jak najwięcej.
W jakich technologiach możliwa jest realizacja tego szkolenia?
Standardowo warsztaty te przeprowadzamy w oparciu o narzędzia i biblioteki w technologiach takich jak Java i .NET/C#. Istnieje również możliwość przygotowania tego szkolenia dla naszych klientów w innych technologiach takich jak na przykład PHP czy Python. W razie pytań prosimy o kontakt.
”Czy
Podczas warsztatów wszystkie przykłady i ćwiczenia wykonywane są w oparciu o narzędzia i biblioteki służące głównie do testów aplikacji webowych. Jednak poruszamy też tematykę testowania na niższym poziomie – testy jednostkowe, testy funkcjonalne. Prezentowane przez nas wzorce projektowe i metody są uniwersalne i możliwe do zastosowania w dowolnej technologii oraz na dowolnym, testowanym produkcie. Na specjalne życzenie klienta istniej również możliwość przygotowania szkolenia podczas którego testować będziemy aplikacje desktopowe.

TERMINY SZKOLEŃ

Najbliższe szkolenia otwarte:

Data Szkolenie Cena netto Miejsce
22/05/2018 - 24/05/2018 Automatyzacja testów Java 2900 PLN Kraków Zapisz się
16/10/2018 - 18/10/2018 Automatyzacja testów Java 2900 PLN Warszawa Zapisz się

 

Szkolenie to oferujemy zarówno jako szkolenia publiczne jak i szkolenia zamknięte organizowane i dostosowywane specjalnie do potrzeb naszych klientów. W przypadku tych drugich istnieje możliwość dopasowania programu szkolenie do indywidualnych potrzeb uczestników, tak by automatyzacja testów mogła być jeszcze łatwiej wdrożona w Państwa organizacji.

TRENERZY PROWADZĄCY SZKOLENIE

Warsztaty Automatyzacja Testów zawsze prowadzone są zawsze przez dwóch doświadczonych trenerów.

SZYBCIEJ, EFEKTYWNIEJ, TANIEJ – AUTOMATYZACJA TESTÓW!

Automatyzacja testów to temat wokół którego narosło wiele mitów, które zaowocowały jeszcze większą ilością problemów. Podczas naszych warsztatów skutecznie z nimi walczymy i pokazujemy jak automatyzować dobrze i efektywnie. Rozmawiamy o tym gdzie jest miejsce testera i automatyzacji testów we współczesnych metodach wytwarzania oprogramowania, oraz w jaki sposób automatyzacja testów może pomóc całej organizacji.

Więcej na temat samego szkolenia i automatyzacji testów można znaleźć na naszym blogu:

Zapewnienie jakości oprogramowania jest zagadnieniem, na które w ostatnich latach kładzie się coraz większy nacisk. Rola testera jest zastępowana rolą inżyniera testów, co wymaga dodatkowej wiedzy z obszaru narzędzi i praktyk. Podczas warsztatów przedstawiamy efektywne strategie automatyzacji testów zarówno dla projektów, które dopiero się rozpoczynają jak i dla takich, które rozwijane są od dawna i dopiero teraz zdecydowały sie na testowanie automatyczne.

CENY

Cena jednego miejsca na szkoleniu publicznym to 2900 zł. W przypadku rejestracji większych grup prosimy o kontakt w celu otrzymania informacji na temat atrakcyjnych zniżek.

Cena zawiera:

 • 3 dni intensywnego treningu z praktyk jakościowych w metodykach Agile
 • 3 dni bezpośredniego kontaktu z dwoma doświadczonymi trenerami
 • 3 dni praktycznych ćwiczeń w komfortowym laboratorium komputerowym
 • dostęp do kodu źródłowego omawianych podczas szkolenia przykładów
 • ciepłe i zimne napoje, poczęstunek w ciągu dnia
 • obiad

W celu ustalenia cen dla Państwa organizacji prosimy o kontakt.

Wszystkie podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT.

NIE JESTEŚ PEWIEN CZY TO SZKOLENIE JEST DLA CIEBIE?

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, chcesz poznać szczegółowy program szkolenia, chcesz dowiedzieć się w jaki sposób należy się przygotować do tego szkolenia oraz jakie są wymagania co do wiedzy uczestników przed szkoleniem, chcesz dowiedzieć się czy automatyzacja testów jest dla Ciebie? Napisz do nas lub zadzwoń tel. (12) 379 34 14


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy możecie zorganizować szkolenie w moim mieście?
Czy szkolenie może być dostosowane do potrzeb grupy?

W PAKIECIE TANIEJ


ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE SZKOLENIA