Nowoczesne zarządzanie w Agile - szkolenie Management 3.0

Nowoczesne zarządzanie w Agile – Management 3.0

Co to znaczy Management 3.0?

To podejście do zarządzania oparte o publikacje i pomysły, które przedstawił znany agile’owy ekspert – Jurgen Appelo. Ten holenderski praktyk zarządzania i metod zwinnych (Agile) stara się od dekady odpowiedzieć na pytania:

 • Czym jest nowoczesne zarządzanie?
 • Czy przywództwo i zarządzanie jest tylko dla menedżerów?
 • Czy istnieje coś takiego jak Agile Manager lub Agile Management? A może w zwinnej organizacji to odpowiedzialność wszystkich?

Odpowiedzi, które zebrał w toku swojej praktyki i wymiany wiedzy z innymi ekspertami, zostały zawarte w dwóch bestsellerowych pozycjach: książkach „Management 3.0: Leading Agile Developers, Developing Agile Leaders” oraz „Managing for Happiness”.

Management 3.0 to wiedza i praktyki nowoczesnego zarządzania i przywództwa, obejmująca tematy jak zwinność (Agile), myślenie systemowe, motywacja, zarządzanie zmianami, transformacja organizacji. Pokazuje techniki zarządzania zespołem i wraz z zespołem, zgodnie z najnowszymi trendami w świecie Agile. Dzięki temu pozwala poznać wartości, którymi kierują się członkowie organizacji, a w efekcie pomóc im osiągać cele – zarówno w kontekście całej firmy, jak i indywidualnym.

Warsztaty i szkolenia Management 3.0

Możesz nauczyć się czym jest Management 3.0 w toku szkolenia Management 3.0 Foundation, które trwa dwa dni. Może być ono dostarczone na zamówienie konkretnej firmy (możemy wcześniej ustalić jego zakres i omawiane moduły) oraz jest przez nas organizowane jako szkolenie publiczne.

To wszystko poważne tematy, ale dołożyliśmy wielu starań, by były one przedstawione w przyjazny sposób. W programie jest czas zarówno na prezentacje, jak i aktywności w grupie – w tym użyteczne gry i ćwiczenia. Wszystko po to, by po zakończeniu każdy z uczestników wiedział na czym polega zwinne przywództwo i jakie praktyki Management 3.0 może przenieść do swojego środowiska pracy już od kolejnego dnia po szkoleniu.

Jak wygląda szkolenie Management 3.0?

 1. Zwinne zarządzanie – przegląd metod, praktyk i najczęstszych wyzwań we wdrażaniu podejścia Agile w firmie.
 2. Myślenie złożone – teoria złożoności, teoria systemów, różnice między złożonością i skomplikowaniem.
 3. Wewnętrzna motywacja – rodzaje motywacji i przydatne techniki (jak rozpoznać co na nas wpływa?) oraz sposoby ewaluacji pracowników.
 4. Samoorganizacja – jak zapewnić, że samoorganizacja zaistnieje w oparciu o zaufanie, a uprawniena będą sukcesywnie delegowane i dystrybuowane na różnych poziomach.
 5. Ustalanie celów – skąd wiedzieć kiedy przewodzić, a kiedy zarządzać, jak jasno określać cele i jak chronić współdzielone zasoby organizacji.
 6. Rozwój kompetencji – siedem sposobów budowania kompetencji i użyteczne metryki rozwoju.
 7. Struktury organizacyjne – jak stymulować fraktalny wzrost organizacji i zachować równowagę między wąską specjalizacją a szerokimi horyzontami.
 8. Zarządzanie zmianą – porażek nie da się uniknąć, ale można je odwlec w czasie i potraktować jak lekcje. Będzie to łatwiejsze, znając cztery wymiary zarządzania zmianą.

Dwa dni to idealny czas, jeśli potrzebujesz odpowiedzi na wiele pytań, chcesz dostosować prezentowane praktyki do specyfiki swojego zespołu/zespołów, poznać rozbudowaną teorię zmiany organizacyjnej i chcesz dobrze poznać każdy z wymiarów Management 3.0.

Najbliższe szkolenia Management 3.0:

Data Szkolenie Cena netto Miejsce
26/09/2019 - 27/09/2019 Management 3.0 Foundation 2200 PLN Warszawa Zapisz się
12/12/2019 - 13/12/2019 Management 3.0 Foundation 2200 PLN Kraków Zapisz się

Kto prowadzi szkolenie Management 3.0?

Wiedza na szkoleniu przekaże w najbardziej aktualnej formie akredytowany trener Management 3.0, Jakub Bażela (licencja M30-1179).

Dla kogo jest Management 3.0?

Kierownik zespołu, menedżer ds. rozwoju, dyrektor, Agile Coach, Scrum Master, pracownik HR, Product Owner, menedżer projektu, pracownik branży kreatywnej – każda z tych osób wyniesie ze szkolenia Management 3.0 wiele wiedzy i umiejętności. Jeśli interesuje Cię nowoczesne zarządzanie, to Management 3.0 jest dla Ciebie.

 

Informacje dodatkowe

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność kolejność odesłania formularzy.

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy możecie zorganizować szkolenie w moim mieście?
Czy szkolenie może być dostosowane do potrzeb grupy?

TRENER PROWADZĄCY SZKOLENIE


ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE SZKOLENIA