Nowoczesne zarządzanie w Agile - szkolenie Management 3.0

Nowoczesne zarządzanie w Agile – Management 3.0

Co to znaczy Management 3.0?

To podejście do zarządzania oparte o publikacje i pomysły, które przedstawił znany agile’owy ekspert – Jurgen Appelo. Ten holenderski praktyk zarządzania i metod zwinnych (Agile) stara się od dekady odpowiedzieć na pytania:

 • Czym jest nowoczesne zarządzanie?
 • Czy przywództwo i zarządzanie jest tylko dla menedżerów?
 • Czy istnieje coś takiego jak Agile Manager lub Agile Management? A może w zwinnej organizacji to odpowiedzialność wszystkich?

Odpowiedzi, które zebrał w toku swojej praktyki i wymiany wiedzy z innymi ekspertami, zostały zawarte w dwóch bestsellerowych pozycjach: książkach „Management 3.0: Leading Agile Developers, Developing Agile Leaders” oraz „Managing for Happiness”.

Management 3.0 to wiedza i praktyki nowoczesnego zarządzania i przywództwa, obejmująca tematy jak zwinność (Agile), myślenie systemowe, motywacja, zarządzanie zmianami, transformacja organizacji. Pokazuje techniki zarządzania zespołem i wraz z zespołem, zgodnie z najnowszymi trendami w świecie Agile. Dzięki temu pozwala poznać wartości, którymi kierują się członkowie organizacji, a w efekcie pomóc im osiągać cele – zarówno w kontekście całej firmy, jak i indywidualnym.

Warsztaty i szkolenia Management 3.0

Teraz możesz nauczyć się czym jest Management 3.0 w toku dwóch szkoleń:

 1. Management 3.0 Workout – jednodniowe (1x8h) szkolenie dla zespołów
 2. Management 3.0 Foundation – dwa dni (2x8h) poświęcone dla menedżerów, szefów zespołów i liderów zmiany

Każda z tych wersji może być dostarczona na zamówienie konkretnej firmy (możemy wcześniej ustalić jego zakres i omawiane moduły) oraz jest przez nas organizowana jako szkolenie publiczne. To wszystko poważne tematy, ale dołożyliśmy wielu starań, by były one przedstawione w przyjazny sposób. W programie jest czas zarówno na prezentacje, jak i aktywności w grupie – w tym użyteczne gry i ćwiczenia. Wszystko po to, by po zakończeniu każdy z uczestników wiedział na czym polega zwinne przywództwo i jakie praktyki Management 3.0 może przenieść do swojego środowiska pracy już od kolejnego dnia po szkoleniu.

Jak wygląda szkolenie Management 3.0?

Management 3.0 Workout (1 dzień)

 1. Jak wzmacniać zaangażowanie pracowników?
 2. Jak zmienić kulturę organizacji?
 3. Jak zmienić podejście menedżerów do zarządzania, rządzenia i przywództwa?
 4. Jak budować poczucie odpowiedzialności zespołów?
 5. Jak wzmacniać chęć współpracy?
 6. Jak budować obustronne zaufanie?
 7. Jak pomagać ludziom w rozwoju ich kompetencji?
 8. Jak pracować zwinnie nawet wtedy, gdy nasza organizacja nie chce być Agile?

Management 3.0 Foundation (2 dni)

 1. Zwinne zarządzanie – przegląd metod, praktyk i najczęstszych wyzwań we wdrażaniu podejścia Agile w firmie.
 2. Myślenie złożone – teoria złożoności, teoria systemów, różnice między złożonością i skomplikowaniem.
 3. Wewnętrzna motywacja – rodzaje motywacji i przydatne techniki (jak rozpoznać co na nas wpływa?) oraz sposoby ewaluacji pracowników.
 4. Samoorganizacja – jak zapewnić, że samoorganizacja zaistnieje w oparciu o zaufanie, a uprawniena będą sukcesywnie delegowane i dystrybuowane na różnych poziomach.
 5. Ustalanie celów – skąd wiedzieć kiedy przewodzić, a kiedy zarządzać, jak jasno określać cele i jak chronić współdzielone zasoby organizacji.
 6. Rozwój kompetencji – siedem sposobów budowania kompetencji i użyteczne metryki rozwoju.
 7. Struktury organizacyjne – jak stymulować fraktalny wzrost organizacji i zachować równowagę między wąską specjalizacją a szerokimi horyzontami.
 8. Zarządzanie zmianą – porażek nie da się uniknąć, ale można je odwlec w czasie i potraktować jak lekcje. Będzie to łatwiejsze, znając cztery wymiary zarządzania zmianą.

Która wersja szkolenia Management 3.0 będzie odpowiednia?

Jednodniowy Workout to dobry pomysł, gdy potrzebujesz poznać kilka praktycznych ćwiczeń do zastosowania w Twoim zespole (zespołach), ale nie chcesz zagłębiać się w rozbudowaną teorię.

Dwa dni to idealny czas, jeśli potrzebujesz odpowiedzi na wiele pytań, chcesz dostosować prezentowane praktyki do specyfiki swojego zespołu/zespołów, poznać rozbudowaną teorię zmiany organizacyjnej i chcesz dobrze poznać każdy z wymiarów Management 3.0.

Najbliższe szkolenia Management 3.0:

Daty najbliższych szkoleń podamy wkrótce.

Kto prowadzi szkolenie Management 3.0?

Wiedza na szkoleniu przekaże w najbardziej aktualnej formie akredytowany trener Management 3.0, Jakub Bażela (licencja M30-1179).

Dla kogo jest Management 3.0?

Kierownik zespołu, menedżer ds. rozwoju, dyrektor, Agile Coach, Scrum Master, pracownik HR, Product Owner, menedżer projektu, pracownik branży kreatywnej – każda z tych osób wyniesie ze szkolenia Management 3.0 wiele wiedzy i umiejętności. Jeśli interesuje Cię nowoczesne zarządzanie, to Management 3.0 jest dla Ciebie.

 

Informacje dodatkowe

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność kolejność odesłania formularzy.

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy możecie zorganizować szkolenie w moim mieście?
Czy szkolenie może być dostosowane do potrzeb grupy?

TRENER PROWADZĄCY SZKOLENIE


ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE SZKOLENIA