Professional Scrum Master II - Code Sprinters - Agile Experts

Professional Scrum Master II

Professional Scrum Master IISzkolenie Professional Scrum Master II (PSM II) to zaawansowane, dwudniowe warsztaty dla Scrum Masterów posiadających już co najmniej roczne doświadczenie. Ich celem jest pogłębienie zrozumienia Scrum oraz tego jakich usług dostarcza Scrum Master zespołowi, Product Ownerowi i całej organizacji. Warsztaty nie są – jak Scrum Master Toolbox – skupione na konkretnych technikach, ale na całościowym pogłębieniu i poszerzeniu rozumienia postawy i roli Scrum Mastera. 

 

CZYM RÓŻNI SIĘ PSM II OD PSM?

Szkolenie Professional Scrum Master (PSM) stanowi doskonały wstęp do poznania Scruma oraz roli Scrum Mastera. Dzięki koncentracji na dobrym zrozumieniu Scrum – dlaczego działa on tak a nie inaczej – oraz postaw roli Scrum Mastera jest to bardzo dobre szkolenie dla osób, które chcą poznać Scrum oraz dla osób, które właśnie zostały, lub zamierzają zostać Scrum Masterami.  

Professional Scrum Master II jest zaawansowanym szkoleniem, kontynuacją zagłębiania się w rolę Scrum Mastera, które pomaga uczestnikom lepiej zrozumieć postawy charakteryzujące dobrego Scrum Mastera, pokazuje w jaki sposób pomaga on Zespołowi Scrumowemu, Product Ownerowi oraz całej organizacji. Uczestnicy szkolenia zdobędą także wiedzę na temat efektywnych praktyk i umiejętności, które pozwolą im doskonalić warsztat w roli Scrum Mastera. 

SZKOLENIE PROFESSIONAL SCRUM MASTER II 

Szkolenie zostało stworzone na bazie praktycznych doświadczeń – przez Scrum Masterów dla Scrum Masterów. Szkolenie Professional Scrum Master II jest skoncentrowane na facylitacji, budowaniu i wspieraniu transparencji oraz wspólnym odkrywaniu rozwiązań. 

W czasie dwóch intensywnych dni, uczestnicy poznają najistotniejsze elementy, które wpływają na rozwój Scrum Mastera. Dowiedzą się m.in. w jaki sposób zasady i wartości Scrum pomagają Scrum Masterom w podejmowaniu decyzji i w jaki sposób Scrum Master może wpływać na środowisko, w jakim pracuje Zespół Scrumowy, tworząc tym samym środowisko do rozwoju zwinności. Rola doświadczonego Scrum Mastera jest złożona, dlatego powinien on przyjmować różne postawy, zależnie od potrzeb. Kolejnym zadaniem Scrum Mastera jest pomoc zarządowi i innym interesariuszom organizacji w zrozumieniu korzyści, jakie niesie ze sobą Agile i praca w Scrumie. Dlatego doświadczony Scrum Master powinien posiadać szeroką wiedzę, dzięki której zyska zaufanie zespołu i interesariuszy.  

Podczas szkolenia, prowadzący je trenerzy podzielą się swoimi doświadczeniami, a także zaproponują ćwiczenia, które pozwolą w praktyczny sposób poznać narzędzia i techniki pracy dobrego Scrum Mastera. Ponieważ szkolenie prowadzi zawsze dwoje trenerów (w tym co najmniej jeden trener PST) uczestnicy mają szanse poznać omawiane tematy z różnych perspektyw. Niewielkie grupy liczące maksymalnie 16 osób, gwarantują, że każdy z uczestników będzie miał czas i przestrzeń by przekazać swoje doświadczenia, opinie i wątpliwości. 

CELE SZKOLENIA:

Podczas szkolenia Professional Scrum Master II dowiesz się: 

 • Jakie umiejętności i postawy, praktyki i narzędzia charakteryzują dobrego Scrum Mastera 
 • Jakimi zasadami i wartościami Scruma powinien kierować się Scrum Master podczas podejmowania decyzji 
 • W jaki sposób Scrum Master może wspierać zespół developerski i Product Ownera, aby ich praca była bardziej efektywna 
 • W jaki sposób Scrum Master może zmieniać środowisko, aby było ono przyjazne dla metod Agile 
 • Jakie techniki i metody pomogą Scrum Masterowi pracować z interesariuszami w taki sposób, aby mógł on wspierać swój Zespół Scrumowy 

PLAN SZKOLENIA

Szkolenie Professional Scrum Master II, trwa dwa pełne dni, w godzinach od 9:00 do 18:00. 

Podczas szkolenia poruszane są m.in. następujące zagadnienia: 

 • Złożoność roli Scrum Mastera 
 • Konflikty w Zespole Scrumowym 
 • Usuwanie przeszkód w pracy zespołu Scrum 
 • Techniki usprawniające pracę  
 • Jak istotne jest tworzenie „ukończonego” (done) przyrostu
 • Cele Sprintów
 • Cele wydarzeń scrumowych 
 • Rola zarządu w Scrumie 
 • Jak skutecznie dostarczać produkt 
 • Metryki w Scrumie 
 • Jak wspierać Product Ownera 
 • Scrum Master jako Agent zmiany 

CERTYFIKAT PROFESIONAL SCRUM MASTER II 

Szkolenie PSM II powiązane jest z certyfikatem o tej samej nazwie przyznawanym przez Scrum.org. Uczestnicy szkolenia otrzymają specjalny kod upoważniający do bezpłatnego przystąpienia do egzaminu PSM II oraz 40% zniżki na egzamin PSM III.

JAK WYGLĄDA EGZAMIN PSM II? 

Egzamin Professional Scrum Master II ma postać egzaminu testowego, składającego się z pytań jednokrotnego wyboru, wielokrotnego wyboru oraz Prawda/Fałsz. Egzamin prezentuje zaawansowany poziom trudności, obejmuje 30 pytań i trwa 90 minut. Dostępny jest wyłącznie w języku angielskim. By uzyskać certyfikat PSM – II należy udzielić 85% poprawnych odpowiedzi.

DATY SZKOLENIA

Najbliższe szkolenie publiczne Professional Scrum Master II:

Data Szkolenie Cena netto Miejsce
11/12/2018 - 12/12/2018 Professional Scrum Master II 3800 PLN Kraków Zapisz się
18/03/2019 - 19/03/2019 Professional Scrum Master II 3600 (early bird) PLN Warszawa Zapisz się
10/06/2019 - 11/06/2019 Professional Scrum Master II 3600 (early bird) PLN Kraków Zapisz się

Szkolenie Professional Scrum Master II jest także dostępne jako szkolenie zamknięte, czyli organizowane na zlecenie konkretnej firmy. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

CENY I WARUNKI

Jako lider szkoleń Scrum i Agile w Polsce, możemy zaproponować Państwu wyjątkowo atrakcyjne ceny.
Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT. 

Cena zawiera: 

 • 2 dni intensywnego treningu ze stosowania Scruma i rozwoju w roli Scrum Mastera, 
 • 2 dni bezpośredniego kontaktu z dwojgiem doświadczonych trenerów, w tym co najmniej jednego trenera PST, 
 • bezpłatny egzamin Professional Scrum Master II i zniżka 40% na egzamin Professional Scrum Master III (egzaminy przeprowadzane przez Scrum.org), 
 • 2 podejścia do egzaminu certyfikacyjnego PSM-II – jeśli podejdziesz do egzaminu PSM-II w ciągu 14 dni po otrzymaniu kodu od Scrum.org, ale nie uda Ci się uzyskać certyfikatu, możesz bezpłatnie przystąpić do egzaminu po raz drugi 
 • drukowane materiały szkoleniowe, 
 • obiad, kawę, herbatę, napoje i ciasteczka w ciągu dnia. 

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji. 

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność odesłania formularzy. 

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane. 

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem. 

Aby zapisać się na szkolenie prosimy skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie rejestracji. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail: szkolenia@codesprinters.pl lub telefonicznie +48 (12) 379 34 14. 


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy możecie zorganizować szkolenie w moim mieście?
Czy szkolenie może być dostosowane do potrzeb grupy?
W jakim języku są materiały szkoleniowe?

W PAKIECIE TANIEJ


TRENER PROWADZĄCY SZKOLENIE


ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE SZKOLENIA