Scaled Professional Scrum - Code Sprinters

Scaled Professional Scrum

SZKOLENIE

Dwudniowe szkolenie Scaled Professional Scrum jest programem szkoleniowym Scrum.org, przeznaczonym dla doświadczonych praktyków Scrum, którzy chcą dowiedzieć się jak stosować Scrum w dużych przedsięwzięciach, w których konieczne jest użycie wielu zespołów developerskich. “Skalowany Scrum to nadal Scrum”, jednak sposób pracy musi ulegać zmianie przede wszystkim po to, by poradzić sobie z głównym wyzwaniem stojącym przed wieloma zespołami pracującymi nad jednym produktem – zależnościami. Scrum.org proponuje metodę ramową skalowania Nexus, która opisuje w jaki sposób rozwiązać ten i inne problemy tak, by Scrum wieloma zespołami rzeczywiście nadal był Scrumem.

Doświadczenie tworców Scum i wielu praktyków złożyło się na ten zestaw praktyk, metod i narzędzi niezbędnych, by liczne Zespoły Scrumowe mogły być produktywne i regularnie dostarczać wspólnie w pełni działający, wartościowy produkt – a pojawiające się między nimi zależności i złożoność mogły być kontrolowane, poddawane inspekcji i adaptacji, a ostatecznie uzyskiwały zdolność do pełnej, przemyślanej zmiany.

Zarazem, Nexus jest modułowy – w różnych miejscach stosować można różne praktyki. Dzięki temu może być dostosowany i z powodzeniem użyty przy różnych produktach i w różnych organizacjach. Nexus jest pomyślany dla maksymalnie 6-7 zespołów pracujących razem, jeśli konieczna jest praca większej liczby zespołów jest Nexus+ – połączenie wielu grup zespołów pracujących w Nexusie.

PROGRAM SZKOLENIA

Szkolenie trwa dwa pełne dni, w godzinach od 9 do 18.

Podczas szkolenia poruszane są m.in. następujące zagadnienia:

 • Jakie są role, artefakty i zdarzenia w Nexusie?
 • Jakie są różnice w stosowaniu Nexusa i Nexusa+?
 • Jak zorganizować kilka zespołów pracujących nad tym samym produktem?
 • Jakie praktyki i narzędzia będą pomocne dla integracji produktu?
 • Jakie praktyki i narzędzia pomagają radzić sobie z zależnościami?
 • Jak dobrze podejść do pojawiających się nieprawidłowości?
 • Jak radzić sobie z problemami i wyzwaniami, pojawiającymi się przy skalowaniu?

Po ukończeniu szkolenia uczestnicy będą wiedzieć w jaki sposób skutecznie zorganizować pracę kilku lub kilkunastu zespołów Scrum, które wspólnie wytwarzają jeden produkt tak by zachować wszystkie korzyści Agile – elastyczność, częste wydania, wysoką jakość produktu.

Uczestnikami szkolenia SPS powinny być osoby, które zarządzają lub w inny sposób są zaangażowane w cały proces skalowania wytwarzania oprogramowania z użyciem Scrum. Szczególnie zalecane jest ono dla całych zespołów kierujących takimi inicjatywami, osób mających już dobre doświadczenia w pracy z małymi zwinnymi zespołami, osób poszukujących sposobu organizacji i koordynacji pracy nad dużymi produktami lub dla każdego, kto napotyka przeszkody w swojej podróży ku zwinności biznesowej.

Dużą pomocą dla uczestników tego szkolenia będzie co najmniej jedna z poniższych czynności:

 • Zapoznanie się z Nexus Guide (obowiązkowe)
 • Dogłebne zrozumienie Scruma albo przez pracę z Zespołem Scrumowym albo przez przejście szkolenia Professional Scrum Master lub równorzędnego
 • Wiedza o technikach, narzędziach i praktykach wymaganych w komercyjnym tworzeniu oprogramowania na dużą skalę
 • Przejście ogólnodostępnego egzaminu Nexus Open

Każdy uczestnik, który ukończy szkolenie Scaled Professional Scrum, otrzyma kod uprawniający do podejścia do certyfikacji Scaled Professional Scrum.

SPS jest powszechnie uznawanym certyfikatem, do którego otrzymania wymagane jest zdobycie 85% progu punktowego w prawdziwym, trudnym egzaminie. Pełna lista posiadaczy certyfikatu SPS jest dostępna na podstronie Scrum.org.

Uwaga: zagadnienie “skalowania Scruma” dotyczy problemu w jaki sposób zorganizować pracę wielu zespołów Scrum, które wspólnie wytwarzają jeden produkt. Rozmawiając o skalowaniu podczas szkolenia SPS nie poświęcamy wiele uwagi temu w jaki sposób przeprowadzać zmianę organizacyjną, transformację Agile itp. O kwestiach tych mówimy na innych szkoleniach oraz podczas naszej pracy consultingowej w firmach, które przechodzą zmianę wynikającą z wprowadzania metod zwinnych.

DATY SZKOLENIA

Najbliższe szkolenie publiczne Scaled Professional Scrum:

Data Szkolenie Cena netto Miejsce
17/12/2019 - 18/12/2019 Scaled Professional Scrum 3600 PLN Kraków Zapisz się

Szkolenie Scaled Professional Scrum jest także dostępne jako szkolenie zamknięte, czyli organizowane na zlecenie konkretnej firmy. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

OPINIE UCZESTNIKÓW

Code Sprinters - Agile Experts
Profesjonalizm - to słowo które oddaje wszystko co mogę powiedzieć na temat tego szkolenia.
http://10/24/2016

CENY I WARUNKI

Jako lider szkoleń Scrum/Agile w Polsce możemy zaproponować Państwu wyjątkowo atrakcyjne ceny.
Podane ceny są cenami netto, należy do nich doliczyć 23% VAT.

Cena zawiera:

 • 2 dni intensywnego treningu ze stosowania Nexusa w skalowaniu Scruma,
 • 2 dni bezpośredniego kontaktu z doświadczonym trenerem Scruma,
 • bezpłatny egzamin Scaled Professional Scrum (egzaminy przeprowadzane przez Scrum.org),
 • jeśli podejdziesz do egzaminu SPS w ciągu 14 dni po otrzymaniu kodu od Scrum.org, ale nie uda ci się uzyskać certyfikatu, możesz bezpłatnie przystąpić do egzaminu po raz drugi
 • drukowane materiały szkoleniowe,
 • obiad,
 • kawę, herbatę, napoje i ciasteczka w ciągu dnia.

Zastrzegamy prawo do zmiany cen w przypadku zmian sytuacji ekonomicznej. Zmiany takie nie dotyczą już opłaconych rezerwacji.

Miejsce uważamy za zarezerwowane z chwilą otrzymania podpisanego formularza zamówienia. Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym decyduje kolejność kolejność odesłania formularzy.

Rezygnacja możliwa jest do trzech tygodni przed datą szkolenia. Po tej dacie rezygnacje nie są możliwe, można jednak zmienić osoby mające wziąć udział w szkoleniu przy zachowaniu liczby wykupionych rezerwacji. Zwrot pełnej wpłaconej kwoty nastąpi także gdyby – co mało prawdopodobne – szkolenie musiało zostać odwołane.

W przypadku osób prywatnych wymagana jest płatność przed szkoleniem.

Aby zapisać się na szkolenie prosimy skorzystać z formularza zgłoszeniowego na stronie rejestracji. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem e-mail:szkolenia@codesprinters.pl lub telefonicznie +48 (12) 379 34 14.


NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy egzamin zdaje się w czasie szkolenia?
Czy możecie zorganizować szkolenie w moim mieście?
Przez jaki czas kod na egzamin jest ważny?`
W jakim języku są materiały szkoleniowe?
W jakim języku zdaje się egzamin?

TRENER PROWADZĄCY SZKOLENIE


ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE SZKOLENIA