Jakub Bażela - Code Sprinters - Agile Experts

Jakub Bażela

Jakub Bażela - Code Sprinters

Agile Coach, konsultant, licencjonowany trener Management 3.0, współautor książki „Jak oswoić Agile. Poradnik praktycznie zwinny” (2018). 

Współpracuje z zespołami, pomaga transformować organizacje na bardziej zwinne i łatwiej dostosowujące się do realiów szybkiej zmiany rynkowej. Pracuje blisko z deweloperami nad budową zintegrowanych i efektywnych zespołów, jak również z menedżerami nad zmienianiem kultury organizacyjnej. Wspiera i pomaga poszukującym rozwiązania problemu efektywnej współpracy, chcącym skalować pracę nad produktem lub zastanawiającym się co jest potrzebne dla powstania prawdziwie samoorganizującego się zespołu. W swoich działaniach sięga po narzędzia coachingowe, szkoleniowe i mentoringowe. 

Jest również cenionym facylitatorem i trenerem. Poszerza horyzonty menedżerów i liderów, pokazując nowoczesne zarządzanie w podejściu Management 3.0. Ma doświadczenie w skalowaniu Scruma metodą Nexus. Wielokrotnie prowadził prelekcje i warsztaty dla społeczności m.in. Geek Girls CarrotsWomen in Technology, Geek Goes Chic, AGH, Inicjatywy Jestem Informatyczką PTI, oraz uczestników konferencji i wydarzeń, np. Agile By ExampleLubLean & AgileAgile Poznań. 

Posiadacz certyfikatów Scrum.org: 

  • Professional Scrum Master I 
  • Professional Scrum Master II  
  • Professional Scrum Product Owner I 
  • Scaled Professional Scrum  
  • Professional Agile Leadership I 

„Jest świetnym prowadzącym, potrafi przełożyć skomplikowane rzeczy na prosty język i zrobić to w przystępny, obrazowy sposób” – tak o nim mówią uczestnicy szkoleń i warsztatów.


SZKOLENIA PROWADZONE PRZEZ TRENERAOSTATNIE WPISY TRENERA NA BLOGU