Marcin Dziedzic - Code Sprinters - Agile Experts

Marcin Dziedzic

Marcin Dziedzic: Obecnie zagorzały programista Javy korporacyjnej, praktyk TDD oraz członek Polish Java User Group. Wielki zwolennik Domain–Driven Design oraz idei Command Query Responsibility Segregation. Od niedawna także Scrum Master. W wolnych chwilach trener i propagator BDD.

Swoją przygodę w IT rozpoczynał jako tester manualnie weryfikujący działanie aplikacji webowych, jednak dzięki zaangażowaniu i zainteresowaniu programowaniem w .NET ta przygoda nie trwała zbyt długo. Programowanie wkrótce stało się jego pasją a nabyte umiejętności mógł wykorzystać podczas automatyzacji testów funkcjonalnych i wydajnościowych, tworząc zaawansowane frameworki wspomagające ten proces, poznając tym samym od samych podstaw warsztat współczesnego QA składający się między innymi z Selenium, WebAii, Jmeter, SoapUI.

Jako programista zajmuje się głównie wytwarzaniem oprogramowania działającego po stronie serwera aplikacji, na co dzień pracując z legacy code. Dzięki doświadczeniu zdobytemu jako QA oraz podejściu czysto pragmatycznemu szczególną uwagę przykłada do jakości wytwarzanego oprogramowania zarówno w rozumieniu systemowym, jak i czysto technologicznym, co znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w produkcie końcowym.

Doświadczenie i wiedza zdobyta na przestrzeni lat, podczas których przeszedł drogę od zwykłego testera przez świadomego QA, programistę .NET i Javy aż do Scrum Mastera pozwala mu spojrzeć z różnej perspektywy i krytycznie ocenić problemy dnia codziennego występujące niemalże we wszystkich organizacjach zajmujących się IT. Wiedza ta staje się szczególnie istotna podczas pracy z zespołami Scrumowymi, gdzie granica pomiędzy programistami a testerami zostaje zatarta.

Marcin swoimi przemyśleniami dzieli się często na swoim blogu marcindziedzic.pl


SZKOLENIA PROWADZONE PRZEZ TRENERA