Rafał Markowicz - Code Sprinters - Agile Experts

Rafał Markowicz

Rafał Markowicz - Code Sprinters

Scrum Master z wieloletnim doświadczeniem, w branży IT od 2001. Praktyk Agile pracujący z zespołami developerskimi, jednocześnie ekspert w zakresie inżynierii testów i zapewnienia jakości. Pracował jako analityk systemowy i biznesowy, jest doświadczonym developerem, managerem i konsultantem.

Rafał pracował z systemami telekomunikacyjnymi i rezerwacyjnymi, bankowością inwestycyjną, rozwiązaniami i technologiami webowymi oraz aplikacjami mobilnymi. Pozostaje aktywnym developerem specjalizującym się w zwinnym testowaniu oraz optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania. Korzysta z praktyk i narzędzi developerskich takich jak CI, BDD, ATDD, Specification by Example, bierze udział w procesie zbierania wymagań i budowania backlogów produktów. W zespołach, z którymi pracuje, pełni rolę konsultanta lub praktycznego leadera (hands-on leader).

Jako Scrum Master koncentruje się na wspieraniu procesu formowania i dojrzewania zespołów developerskich. Posiada certyfikaty Professional Scrum Master I, Professional Scrum Master II, Professional Scrum Master III, Professional Scrum Product Owner I oraz Scaled Professional Scrum. Ma praktyczne doświadczenie we wdrażaniu Agile (Scrum, System Kanban), w tym migracji z tradycyjnych metodyk do metod zwinnych. W trakcie szkoleń nawiązuje do własnych doświadczeń z pracy developerskiej, by pokazać jak idee Agile, empiryzm i tzw. służebne przywództwo (servant leadership) wpływają korzystnie na jakość i wartość tworzonego oprogramowania.

Rafał prowadzi szkolenia z zakresu Agile, Scrum, Kanban, dzieli się również wiedzą z zakresu testowania (nie tylko zwinnego) i zapewnienia jakości. W praktyczny sposób uczy jak tworzyć i dekomponować wymagania (na przykład w formie historyjek użytkownika), jak definiować kryteria akceptacyjne i używać ich w procesie rozwoju produktu, jak pracować z wymaganiami funkcjonalnymi i niefunkcjonalnymi (w tym jak prowadzić testy wydajnościowe złożonych systemów).


SZKOLENIA PROWADZONE PRZEZ TRENERAOSTATNIE WPISY TRENERA NA BLOGU