Rafał Markowicz - Code Sprinters - Agile Experts

Rafał Markowicz

Rafał Markowicz - Code Sprinters

Scrum Master z wieloletnim doświadczeniem, w branży IT od 2001. Praktyk Agile pracujący z zespołami developerskimi, jednocześnie ekspert w zakresie inżynierii testów i zapewnienia jakości. Pracował jako analityk systemowy i biznesowy, jest doświadczonym developerem, managerem i konsultantem.

Rafał pracował z systemami telekomunikacyjnymi i rezerwacyjnymi, bankowością inwestycyjną, rozwiązaniami i technologiami webowymi oraz aplikacjami mobilnymi. Pozostaje aktywnym developerem specjalizującym się w zwinnym testowaniu oraz optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania. Korzysta z praktyk i narzędzi developerskich takich jak CI, BDD, ATDD, Specification by Example, bierze udział w procesie zbierania wymagań i budowania backlogów produktów. W zespołach, z którymi pracuje, pełni rolę konsultanta lub praktycznego leadera (hands-on leader).

Jako Scrum Master koncentruje się na wspieraniu procesu formowania i dojrzewania zespołów developerskich. Posiada certyfikaty Professional Scrum Master I, Professional Scrum Master II, Professional Scrum Master III, Professional Scrum Product Owner I, Scaled Professional Scrum oraz Professional Scrum Trainer. Ma praktyczne doświadczenie we wdrażaniu Agile (Scrum, System Kanban), w tym migracji z tradycyjnych metodyk do metod zwinnych. W trakcie szkoleń nawiązuje do własnych doświadczeń z pracy developerskiej, by pokazać jak idee Agile, empiryzm i tzw. służebne przywództwo (servant leadership) wpływają korzystnie na jakość i wartość tworzonego oprogramowania.

Rafał prowadzi szkolenia z zakresu Agile, Scrum, Kanban, dzieli się również wiedzą z zakresu testowania (nie tylko zwinnego) i zapewnienia jakości. W praktyczny sposób uczy jak tworzyć i dekomponować wymagania (na przykład w formie historyjek użytkownika), jak definiować kryteria akceptacyjne i używać ich w procesie rozwoju produktu, jak pracować z wymaganiami funkcjonalnymi i niefunkcjonalnymi (w tym jak prowadzić testy wydajnościowe złożonych systemów).


SZKOLENIA PROWADZONE PRZEZ TRENERAOSTATNIE WPISY TRENERA NA BLOGU