Remigiusz Dudek - Code Sprinters - Agile Experts

Remigiusz Dudek

Remigiusz Dudek – Quality Engineer, Agile’owiec, szkoleniowiec specjalizujący się w Behaviour Driven Development. Swoją wiedzą dzieli się na różnego rodzaju eventach poświęconych zagadnieniom jakości oprogramowania oraz zwinnym metodykom zarządzania.

Karierę rozpoczynał jako programista Javy, w następnej kolejności przeszedł do zagadnień jakości. Definiując metryki wdrożone, w jednej z większych firm IT w Krakowie, miał okazję zaobserwować jak potrafią one zmieniać rzeczywistość – nie zawsze w pożądaną stronę – oraz jak je właściwie interpretować. W swej karierze miał również okazję pracować jako Project Manager – mnogość perspektyw pozwala mu w chwili obecnej spojrzeć na każdy problem z wielu stron i wybierać optymalne rozwiązania.

Pracę rozpoczął w zespołach zarządzanych klasycznymi metodami by następnie wziąć udział w transformacji ich w stronę zespołów zwinnych. Rozumie, iż metodyki zwinne nie są lepsze od klasycznych – są to po prostu inne narzędzia służące do rozwiązywania innych problemów.

Obecnie pracuje w dojrzale zwinnym Kanbanowym środowisku jako inżynier jakości. Z pasją wdraża Behaviour Driven Development starając się wyrazić zagadnienia biznesowe kodem w możliwie najbardziej optymalny i najczytelniejszy sposób – jednocześnie zachęcając ludzi biznesu do czytania dokumentacji testującej kod.

W wolnych chwilach dzieli się swoimi przemyśleniami na blogu


SZKOLENIA PROWADZONE PRZEZ TRENERA