Sebastian Malaca - Code Sprinters - Agile Experts

Sebastian Malaca

Sebastian Malaca - Code Sprinters

Sebastian jest doświadczonym programistą specjalizującym się w programowaniu i projektowaniu obiektowym oraz technikach i praktykach pozwalających tworzyć kod wysokiej jakości. 

Swoje doświadczenie zdobył pracując w projektach, które charakteryzuje złożona domena biznesowa oraz długi czas życia. Dzięki temu miał możliwość w praktyce zweryfikować jak istotne jest pragmatyczne podejście do dbałości o jakość oprogramowania. 

W swojej karierze pełnił różne role (Developer, Scrum Master, Team Leader) dzięki czemu potrafi spojrzeć na problemy z szerszej perspektywy oraz wybierać optymalne dla nich rozwiązania. 

Obecnie wspiera zespoły jako trener, konsultant i szerzy wiedzę na temat efektywnych sposobów poprawy kodu i otwierania go na zmiany oraz rozwój. 

Interesuje się testowaniem, programowaniem obiektowym, inżynierią oprogramowania oraz zwinnym podejściem do wytwarzania oprogramowania. 

Ponadto jest trenerem, prelegentem (JDD, GeeCon, Confitura, Devoxx, etc.), blogerem (Let’s talk about Java) oraz jednym z autorów na blogach dotyczących programowania (DZone, JavaCodeGeeks).