Scaled Professional Scrum - Code Sprinters

Scaled Professional Scrum

Wczytuję mapę...

Data szkolenia
12/06/2018 - 13/06/2018

Cena szkolenia netto
3300 (early bird) PLN

Czas trwania szkolenia
9:00 am - 5:00 pm

Centrum Konferencyjne Ogrodowa
Warszawa - Ogrodowa 58


Informacje o szkoleniu

Dwudniowe szkolenie Scaled Professional Scrum jest najnowszym programem szkoleniowym Scrum.org, przeznaczonym dla doświadczonych praktyków Scrum, którzy chcą dowiedzieć się jak stosować Scrum w dużych przedsięwzięciach, w których konieczne jest użycie wielu zespołów deweloperskich. “Skalowany Scrum to nadal Scrum”, jednak sposób pracy musi ulegać zmianie przede wszystkim po to, by poradzić sobie z głównym wyzwaniem stojącym przed wieloma zespołami pracującymi nad jednym produktem – zależnościami. Scrum.org proponuje metodę ramową skalowania Nexus, która opisuje w jaki sposób rozwiązać ten i inne problemy tak, by Scrum wieloma zespołami rzeczywiście nadal był Scrumem.

Doświadczenie tworców Scum i wielu praktyków złożyło się na ten zestaw praktyk, metod i narzędzi niezbędnych, by liczne Zespoły Scrumowe mogły być produktywne i regularnie dostarczać wspólnie w pełni działający, wartościowy produkt – a pojawiające się między nimi zależności i złożoność mogły być kontrolowane, poddawane inspekcji i adaptacji, a ostatecznie uzyskiwały zdolność do pełnej, przemyślanej zmiany.

Zarazem, Nexus jest modułowy – w różnych miejscach stosować można różne praktyki. Dzięki temu może być dostosowany i z powodzeniem użyty przy różnych produktach i w różnych organizacjach. Nexus jest pomyślany dla maksymalnie 6-7 zespołów pracujących razem, jeśli konieczna jest praca większej liczby zespołów jest Nexus+ – połączenie wielu grup zespołów pracujących w Nexusie.

PROGRAM SZKOLENIA
Szkolenie trwa dwa pełne dni, w godzinach od 9 do 18.

Podczas szkolenia poruszane są m.in. następujące zagadnienia:

  • Jakie są role, artefakty i zdarzenia w Nexusie?
  • Jakie są różnice w stosowaniu Nexusa i Nexusa+?
  • Jak zorganizować kilka zespołów pracujących nad tym samym produktem?
  • Jakie praktyki i narzędzia będą pomocne dla integracji produktu?
  • Jakie praktyki i narzędzia pomagają radzić sobie z zależnościami?
  • Jak dobrze podejść do pojawiających się nieprawidłowości?
  • Jak radzić sobie z problemami i wyzwaniami, pojawiającymi się przy skalowaniu?