Warsztaty Lean / Kanban - Code Sprinters

Warsztaty Lean / Kanban

Wczytuję mapę...

Data szkolenia
23/11/2017

Czas trwania szkolenia
9:00 am - 6:00 pm

Centrum Konferencyjne Ogrodowa
Warszawa - Ogrodowa 58


Informacje o szkoleniu

Kanban jest prosty w założeniach i stosunkowo łatwy do wytłumaczenia, natomiast bywa trudny w praktycznym zastosowaniu. Warsztaty umożliwiają uczestnikom poznanie metody i możliwych przypadków jej użycia oraz przećwiczenie praktyk wykorzystywanych w Kanbanie.

Co więcej, często zdarza się, że organizacje decydują się na adopcję metody Scrum w obszarze, gdzie korzyści z jej zastosowania będą ograniczone, i gdzie podejście Lean (metoda Kanban) byłoby dużo efektywniejsze. Warsztaty Lean Kanban dostarczają wiedzę pozwalającą dokonać świadomego wyboru najefektywniejszej metody.

Warsztaty Lean Kanban to jeden dzień intensywnego przygotowania uczestników do pracy z metodą Kanban. W formule warsztatów przekazujemy wiedzę i uczymy jak w praktyczny sposób z niej korzystać w codziennej pracy poprzez ćwiczenia i dyskusje w grupie.

Większość ćwiczeń i case studies może zostać zrealizowana na przykładach z codziennej pracy uczestników szkolenia, co dodatkowo ułatwia wykorzystanie poznawanych metod w praktyce. Obecność trenera, który na bieżąco tłumaczy zagadnienia związane z metodą i odpowiada na pytania, jest najlepszym sposobem na uniknięcie błędów przy rozpoczynaniu pracy z Kanbanem.

Warsztaty skierowane są do menedżerów, członków zespołów developerskich, programistów, testerów i wszystkich zaangażowanych w twórczy proces budowania produktów.

Równie często uczestniczą w nich członkowie zespołów zajmujących się utrzymaniem już istniejących systemów, inżynierowie DevOps, administratorzy sieci i systemów – Kanban świetnie pasuje do specyfiki ich pracy. Ze względu na uniwersalność podejścia Lean i metody Kanban, warsztaty dostarczają wiedzy i narzędzi przydatnych do organizacji pracy także w zespołach nie związanych z wytwarzaniem oprogramowania, na przykład takich jak dział rekrutacji/HR czy wręcz działy operacyjne.

Uczestnicy pracujący już w innych metodach Agile (przede wszystkim w Scrum) poznają możliwości połączenia ich z metodą Kanban, dowiedzą się również która z nich jest lepiej dopasowana do ich potrzeb. Osoby znające metodę Kanban mają możliwość pracy z trenerem, systematyzując wiedzę oraz poznając ćwiczenia użyteczne przy przekazywaniu jej następnie innym.